Підписатися на RSS

Історія закладу освіти

Від шкільного порога ми підемо у далекі світи, -

Ти світи нам в дорогу, наша школо, - як зірка світи.

Невблаганно швидко спливає час. Все більше віддаляються береги, що ваблять нас неповторно яскравими образами дитинства, весняними садами «юності». І виринає серед них замріяною бригантиною рідна Ясногородська школа. Це вона відкрила шлях для кожного випускника у шалений вир життєвого океану, де штиль – тимчасове явище, а шторм – то іспити на зрілість, на витривалість, на людяність.

Кожна людина має бажання потрапити у власне дитинство, а стіни рідної школи допомагають відновлювати картину за картиною, бо вони зберігають історії, давні розмови, перші уроки, поразки і досягнення, перші кроки до навчання, добре мудре слово вчителя.

Шумлять могутнії тополі

І лист скидають, ніби дні, додолу.

А я спішу до неї, як ніколи,

До рідної Ясногородської школи.

А історія моєї школи починається з далекого 1927 року. На той час село, яке тільки-но починало рости, поповнювалось веселою гамірливою дітворою. Тож для багатьох молодих сімей виникло питання навчання дітей.

Із спогадів старожилів-ясногородців пошуковці шкільного музею занотували той факт, що дітей навчав святий отець із села Микольського Братського району за староцерковною книгою. А вже згодом, на краю вулиці, на Новоявленці у хаті розмістилась початкова школа. Проста сільська хата, охайні грядки, чисті доріжки, побілені дерева радо зустрічали дітвору Новоявленської школи.

Озивається зниклими партами

Давніх літ неповторна луна.

Школа світиться давніми барвами,

Рідна школо, така ти одна!

В цій школі працювали Ставурський Григорій Артемович, Погорєлова Дарія Іванівна, Білоус Фіма Василівна – щирі, добрі, прості звичайні сільські вчителі, а на селі – найшанованіші люди.

Дарія Іванівна Погорєлова була не тільки директором школи, а і творчою особистістю, драматургом та режисером. Це вона вміла запалити вогник театрального мистецтва не тільки в школі серед дітей і вчителів, а й в селі. Всі люди з великою любов’ю спостерігали за дійством на сцені сільського Будинку культури, аматорська гра односельчан вражала талантами. Це були п’єси «Фараони» та «Сватання на Гончарівці». Сьогодні внуки і правнуки Дарії Іванівни проживають у Ясногородці, свято бережуть сімейні реліквії (фото, книги) родини.

Після Великої Вітчизняної війни у селах Ясногородка і Гражданка працювали початкові школи, а окрасою і гордістю мальовничого села Крутоярка була семирічна школа. Із сусідніх сіл Ясногородки, Гражданки, Михайлівки, поспішали щоранку учні до школи. Дорога була не близькою, тому їхали велосипедами, на конях,а хто і пішки.

Щоб охопити навчанням усіх учнів і поліпшити умови навчання 1 вересня 1969 року школу з Крутоярки було переведено в село Ясногородку. Знаходилась вона в трьох приміщеннях. На місці колишньої школи тепер збудовано дитячий садок і сільська рада, а третій корпус знаходився на місці жилого будинку Тубольцева О.В.

Коли школа стала восьмирічною, то на посаду директора Ясногородської школи було призначено молодого Васильченка Григорія Яковича, який приїхав працювати в 1969 році зі своєю дружиною Ольгою Опанасівною, вчителькою англійської мови. Григорій Якович, випускник Чернігівського педагогічного інституту, за спеціальністю – фізик – математик. Молодий, енергійний директор багато зробив для становлення та зростання добробуту нашої школи. Працював до 1вересня 1973 року. Згуртований молодий педагогічний колектив працював творчо. На той час розпочали свою трудову діяльність Мельник (Дарієнко) Валентина Іванівна і Богомолова Валентина Володимирівна. Це вони вчили жити так кожним днем, не відкладаючи на потім…, берегти й турбуватись про дітей, про школу на добру пам'ять, на всі літа.

Першими вчителями цієї школи були:


Кривов Григорій Григорович - вчитель російської мови,
Кривова Марія Венедиктівна - вчитель початкових класів,
Волков Панас Петрович - вчитель біології та трудового навчання,
Чамата Галина Григорівна - вчитель математики,
Богомолова Валентина Володимирівна - вчитель початкових класів,
Мельник Валентина Іванівна - піонервожата,
Білоус Фіма Василівна - вчитель молодших класів.
Васильченко Ольга Опанасівна - вчитель географії та англійської мови.

В найпотаємніших куточках пам’яті зринають спогади про походи ясногородців у вихідні дні до школи для перегляду кінофільмів. А їх на шкільному кіноапараті показував Григорій Якович. І це були незабутні години радості та задоволення для дорослих і дітей.

А з 1 вересня 1973 року, на посаду директора школи було призначено Буркуна Леоніда Петровича, теж фізика-математика з дружиною Оксаною Петрівною. На той час уже йшло будівництво приміщення нової двоповерхової школи.

І 15 жовтня 1973 року було відкрито нову школу, в якій ми з вами знаходимося і сьогодні.

Тож відтоді пройшло 40 років. Безліч справ на той час було у Леоніда Петровича Буркуна: організувати оформлення кабінетів, завезти меблі, відкрити інтернат (бо діти навчались із сіл Михайлівка, Крутоярка, Гражданка), забезпечити харчуванням.

Не шкодував сил Леонід Петрович і школа ставала з кожним роком ошатнішою. Леонід Петрович був доброю людиною, вмів гарно складати вірші, пісні. Жодне свято не проходило без його виступу. Та, на жаль, здоров’я не дало змоги продовжувати виконувати місію вихователя, творця дитячих душ. Сьогодні ми згадуємо про нього словом добрим і світлими думками. Його життя і праця – це одна із найбільших незабутніх сторінок історії нашої школи.

Педагогічний колектив тих часів був дружний та енергійний, а ще відзначався великим педагогічним досвідом таких вчителів як подружжя Кривових Григорія Григоровича та його дружини Марії Венедиктівни, вчителя біології та праці Волкова Панаса Петровича. Це вони навчали дітей і молодих вчителів, надавали поради. Їхні імена назавжди в нашій памяті та історії школи.

На посаді директора школи були: Глінська Олена Володимирівна, Прокопчук Микола Дмитрович, Дарієнко Валентина Іванівна, Кононенко Людмила В’ячеславівна, Готшалюк Наталія Валентинівна.

Наша школа має певні традиції та здобутки.

Золоті медалі отримали: Сафар’ян Наріне, Доній Вікторія, Оверченко Юлія, Подкур Світлана, Чухнова Неля, Крисіна Катерина, Новохацька Вікторія, Сореску Тетяна.

Срібні медалі: Лень Наталія, Лень Олена, Мазуркевич Ірина, Крисіна Інна.

Кiлькiсть переглядiв: 697

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.